Norsk Engelsksetterklubb

Sun11192017

Oppdatert10:53:53 PM

Norges Cup FKF

ÅR Nr. 1 Nr. 2 Nr. 3
2014  IS G-Tjikkom Av Miessevarri
E/F: Ronny Jørgensen
ES Sørbølfjellet’s Luca
E/F: Siri Kulberg og Bjørn Sjurseth
IS Follsjøens Emilie
E/F: Eldri Kjørren og Jørn Presterudstuen
2013 P Ohlsmyrens P Respect
E/F: Hans Simensen
ES Slottvidda's I M Ramses
E/F: Håvard Dekkerhus
ES Slottviddas IM Tuva
E/F: Håvard Dekkerhus
2012 ES Pei Fang Birk
E/F: Skjalg Liljedal
”US” Kuling
E/F: Rune Andrè Magnussen og Randi Halvorsen
Hugo Boss av Kjerringholm
E/F: Geir Tommy Keiseraas og Heidi Walle
2011 KV Haugtun’s DPB Fri
E/F: Siw og Ola Øie
IS Røde Hunder`s Mi-Rakel
E/F: Jørn og Lina Presterudstuen
 ES Limingruet’s Hi-Troll
E/F: Ingvar Rødsjø
2010 IS "US" Kuling
E/F: Randi Magnussen
KV Sognexpressens ACP Tiara
E/F: Robert Brenden
IS Era Baghera av Kjerringholm
E/F: Elisabeth Haukaas Bjerke
2009 ES Berguglas Hi-Trøkk
E/F: Ingvar Rødsjø
P Grimasteggens Lucifer
E/F: Elin Dugstad
IS "US" Kuling
E/F: Randi Magnussen
2008 ES Berkjestølen's Hi-Treff
E/F: Ingvar Rødsjø
P Grimasteggens Lucifer
E/F: Elin Dugstad
P Juvel-En A Av Vor-Point
E/F: Aslak Digernes
2007 IS Imingens Sa Lollipop
E/F: Nina Kjeldsberg
P Westpoints Emil
E/F: Øystein Johnsen
 
2006 KV Kvitnyken's A T P Nikita
E/F: Robert Brenden

 Feil hund ble først kåret pga ureglementert ble hunden strøket.

 
2005 ES Berkjestølen's Hi-Treff
E/F: Ingvar Rødsjø
   
2004 ES Berkjestølen's Hi-Treff
E/F: Ingvar Rødsjø
   
2003 ES Berkjestølen's Hi-Treff
E/F: Ingvar Rødsjø
   
2002 ES Langvella's Pelle
E/F: Morten Berg
IS "U S" T-Manus
E/F: Lars Chr. Raastad
 
2001 ES Skaididalens Gorbi
E/F: Jan Arvid Arold
   
2000 IS "U S" T-Manus
E/F: Lars Chr. Raastad
   
1999 ES Rangelfjellet's Orion
E/F: May og Alfred Sæther
   
1998 P Tverrfjellets De Soto
E/F: Robert Colbjørnsen
   
1997 P Vestfjorddalens Black Luck
E/F: Anton Ringøen/Thomas Engh
   
1996 KV Garm av Dahlvinn
E/F: Victor Wang
   
1995 ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
   
1994 B Pia
E/F: Carl Skaar/Nils B. Skaar
   
1993 ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.R. Astrup/Jon Nesheim
   
1992 ES Skillevatnets Tine
E/F: Jorid og Kjell Norum
P Sølnklettens Taxi
E/F: Einar Sissener/Bjørn Plassgård
GS Rypebrinkens Lord Moc
E/F: Thore Langerud
1991 ES Rypskogen's Trick
E/F: Svein Elvenes
delt 1.plass
ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.R. Astrup/Jon Nesheim
  ES Skillevatnets Tine
E/F: Jorid og Kjell Norum
Reglene endres fra at ubegrensede starter teller til 5 beste starter samt høystatusløp
1990 ES Gaustaraaen's Rypi
E/F: Sverre Hollie
Vigdaætta's Rambo
E/F: Jørn Henning Wølner
 
1989 ES Tiurhaugen's Katja
E/F: Kristin og Bjørn Watle
   
1988 ES Skillevatnet's Tinka II
E/F: Kjell Norum
   
1987 ES Tiurhaugen's Katja
E/F: Kristin og Bjørn Watle
ES Gussi's Branigan
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
 
1986 P Black Luckys Arra
E/F: Karl Jordan
   
1985 ES Bjørkkraggen's Chott
E/F: Einar Holmvik
   
1984 ES Laika
E/F: Henry Espeset
   
1983 P Bjørklunds Cito
E/F: Rolf Loennecken/Einar Holmvik
ES Gråvolas Cash Pax
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
 
1982 P Sjakk
E/F: Hellen Serk-Hansen
   
1981 P Piættas Happy
E/F: Helle Lundin/Bjørn Plassgård
ES Gråvolas Cash Pax
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
 
1980 ES Gråvolas Cash Pax
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
ES Delta
E/F: Alf Johansen
 
1979 ES Blåmyra's Nicko
E/F: Jon Nesheim
   
1978 P Pålamalmens Go-On Dart II
E/F: E.W.Sissner/Bjørn Plassgåård
   
1977 ES Dunfjellets Zanto
E/F: Rolf Sevendal
ES Parat P Av Ekebæck
E/F: Per Arne Watle
ES Njardarheimen's Blue Trico Tiger
E/F: Fredrik Olsen/Helge Olsen