Norsk Engelsksetterklubb

Sat11182017

Oppdatert10:53:53 PM

Vinnere av NM Lavland

 

ÅR NR 1 NR 2 NR 3 NR 4 NR 5 NR 6
2015 ES Hågakollen's Vixen
E/F: Ragnhild og Yngve Kleppang, Tom P. Johansen

IS H-Frøya av Kjerringholm
E/F: Hans Simensen

IS Red Garlic's Juicy Fruit
E/F: Agneta Andersson
ES Vindølas Dn Murphy
E/F: Kjetil Nordby
   
2014 P Fn Isa
E/F: Finn Holm Nygard

ES Sørbølfjellet's Luca
E/F: Siri og Bjørn Sjurseth

B Holmevass B Gilli
E/F: Arne Abel-Lunde
IS Imingens Lk Non-Stop
E/F: Stein Jørgensen
   
2013 ES Tøttadalen`s Kaisa
E/F: Ragnhild og Yngve Kleppang
P Ohlsmyrens P Respect
E/F: Hans Simensen
P Fn Isa
E/F: Finn Holm Nygard
     
2012 IS Red Garlic's Epixe
E/F: Agneta Andersson
ES Vigdaætta's Asso
E:Paal Gundersen F: Bjørn Watle
ES Pei Fang Birk
E/F: Sjalg Liljedal
ES Berguglas Heikki I I I
E: Tor Steigedal F: Per Arne Watle
ES Hågakollen's Vixen
E/F: Ragnhild og Yngve Kleppang, Tom P. Johansen
 
2011 ES Rypelyngens Ada
E/F: Rune Waller
ES Østheia's Aprilia
E/F: Stein Helge Østerli
       
2010 ES Hågakollen's Paco
E/F: Arnt Aaserud/Yngve Kleppang
GS Hurra Fjellets Troy
E/F: Svein Oddvar Hansen
ES Ramp
E/F: Thor Bernhard Sagland
ES Vigdaætta's Luca
E/F: Bjørn &Kristin Watle/ Yngve Kleppang
ES Fingå Tri
E/F: Svein Kvåle
IS Red Garlics Epixe
E/F: Agneta Andersson
2009 SV Mälarens Gk Thin Lizzie
E/F: Roger Aasland
ES Hågakollen's Tor
E/F: Svein Thorsen/ Yngve Kleppang
B Suhlegan Drillo
E/F: Arne Abel-Lunde
ES Østheia's Aprilia
E/F: Svanaug Roe/Stein Helge Østerli
P Sangernuten's Bun-Fuddy
E/F: Robert Gill
P Grimasteggen's Lucifer
E/F: Elin Dugstad
2008 B Suhlegan Drillo
E/F: Arne Abel-Lunde
ES Gallok’s Kustus
E/F: Cato M. Jonassen
ES Østheias Dukati
E/F: Stein Helge Østerli
SV Austbakken's Ø' Mocca
E/F: Holm Arnfinn Og Bente / Arnfinn Holm
ES Mjøsvangen's God
E/F: Erik Slommerud
ES Terry
E/F: Per Gudmund Foss
2007 P Riddarsporrens Flora
E/F: Svein Bråthen
KV Tierbuas Blondi
E/F: Britt Andrå
ES Østheias Out O`Touch
E/F: Stein Helge Østerli
ES Sletthallens Cash
E/F: H.R.Astrup/Fredrik Aalerud
IS Vieksa`s Bastian
E/F: Gunnar Wik
 
2006 KV Lierdalens Troll
E/F: Gustav Larsen
ES Østheia's Dukati
E/F: Stein Helge Østerli
B Langvads Sabelle
E/F: Tom Middelhuis
     
2005 ES Langvella's Pelle
E/F: Morten Berg
P Westpoints Emil
E/F: Øystein Johnsen
ES Mjøsvangen's Turner
E/F: Bror Vold
ES Østheias Out O`Touch
E/F: Stein Helge Østerli
IS US CT Frigg
E/F: Siri Wahlen/Hans Simensen
ES Vårhaugens Ira
E/F: Ole Magnus Hagen
2004 ES Sletthallens Cash
E/F: H.R.Astrup/Fredrik Aalerud
ES Mjøsvangen's God
E/F: Erik Slommerud
P Westpoint's Tempest
E/F: Robert Colbjørnsen
     
2003 P Østbergets Lotus
E/F: Trond Olsen
ES Vårhaugens Ira
E/F: Ole Magnus Hagen
SV Rondeslottet Kf Quick Silver
E/F: Randi Schulze
"U S" Ct-Frigg
E/F: Siri Walen Simensen
   
2002 ES Huntingfield Harvard
E/F: Dino Burbak
P Westpoint's Bella
E/F: Bjarne Sander
P Westpoint's Emil
E/F: Øystein Johnsen
P Tverrfjellets De Soto
E/F: Robert Colbjørnsen
B Suhlegan Drillo
E/F: Arne Abel-Lunde
ES Jentefjellet's Embla
E/F: Mette Møllerop
2001 P Hopfossens Harley
E/F: Karl Jordan
ES Vårhaugens Ira
E/F: Ole Magnus Hagen
P Black Luckys Tramp
E/F: Per Ola Brekke
"U S" Ct-Frigg
E/F: Siri Walen Simensen
P Sømslia's Angus
E/F: Öivind Wold
 
2000 ES Vigdaætta's Xtra
E/F: Per A Watle
P Huldreveien's Pernille
E/F: Ulf Jørgensen
IS "U S" Ct-Frigg
E/F: Siri Walen Simensen
P Black Luckys Tramp
E/F: Per Ola Brekke
P Vestfjorddalens Miska
E/F: Per G Zakariassen
ES Finnvellen's Frille
E/F: Jon Nesheim
1999 P Vestfjorddalens Famous
E/F: Hans Simensen
IS Tydalens Hexa
E/F: Ulf Bråthen
       
1998 IS "U S" Phantomet
E/F: Siv Tommelstad/Randi S. Tommelstad
P Tverrfjellets De Soto
E/F: Robert Colbjørnsen
ES Lunheimen's Pia II
E/F: Alf E. Andresen
P Langsifjellets Fit For Fight
E/F: Thor Bernard Sagland
P Vestfjorddalens Kawa
E/F: Jan Hagalia
 
1997 P Drillo – kongepokal
E/F: Morten Sig. Bergesen/Erik Slommerud
P Vestfjorddalens Black Luck
E/F: Anton Ringøen
ES Langsifjellets Rex
E/F: Audun Tengs
KV Alvenuten's Lucky Ara
E/F:
P Vestfjorddalens Famous
E/F: Hans Simensen
P Huldreveien's Molle
E/F: Leif og Thomas Engh/Thor Christensen
1996 ES Vigdaætta's Dr Jorreck
E/F: Kristin & Bjørn Watle
         
1995 IS Petrell
E/F: Jan Kruse
         
1994 ES Vikki
E/F: Roger Bergby
Is US Fantom P Ildfotens Samantha Finnvellen's Gubi
E/F: Jon Nesheim
   
1993 ES Finnvellen's Baggen
Kongepokal
E/F: Erik Heidenreich/E. Slommerud
Es Finnvellen's Zica
E/F: Jan Telhaug
Es Storeskar's F. Quito
E/F: Britt Mjellem
ES Finnvellen's Cherokee
E/F: H.Astrup/Jon Nesheim
   
1992 GS Highland Hugin
E/F: Bjørn Stensvold
P Urlo Del vento Gs Rørosviddas Tatra      
1991 P Myrteigens Tampa Bay
E/F: Per Arnold Backe
ES Skårungen's Magic Mike
E/F: Jørn H. Wølner
       
1990 ES Vigdaætta's Rambo
E/F: Jørn H. Wølner
P Fakida
E/F: Torbjørn Lilleås
Es Rampeskaret's Scherock
E/F: Steffan Fikko
ES Loffzeik's Thurbo
E/F: Thure Bottolfs
   
1989 ES Gaustaraaen's Rypi
E/F: Sverre Hollie
ES Tiurhaugen's Katja
E/F: Kristin & Bjørn Watle
P Black Luckys Pontus
E/F: Leif Engh
ES Rødsjeggen's Vind-Tilla
E/F: Øyvind Skaunfelt
   
H.R.Astrup/Fredrik Aalerud vant pokalen til odel og eie
1989 ES Gussi's Branigan
Kongepokal
E/F: H.R.Astrup/Fredrik Aalerud
         
1988 P Speedy Somolli av Sivertsvik
E/F: Per Arne Thomassen
P Black Luckys Pricka
E/F: Leif Engh
ES Vigdaætta's Rambo
E/F: Jørn Wølner
     
1987 P Zita III
E/F: Alf Monsen/Bjørn Plassgård
Es Brennvola's Pele
E/F: Hagbart Jacobsen
P Pinto   ES Pinnacle II
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
 
1986 P Hopfossens Dart
E/F: Ole Ivar Frømyr/Bjørn Solheim
ES Gussi's Branigan
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
  ES Sisu
E/F: Tom Petter Johansen
   
1985 ES Mjøsvangen's Falcao
E/F: Bror Vold
P Pinto P Hopfossens Dart   ES I'm Oscar
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
 
1984 P Silva
E/F: Bjørn Solheim
P Piaættas Pia III
E/F: O. Fundersrud/Bjørn Plassgaard
Sv Myrteigens O'Loke
E/F: Randi S. Tommelstad
     
1983 ES Gråvolas Cash Pax
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
Es Brennvola's Franz B
E/F: Asbjørn Trøstheim
P Bjørklunds Balett ES Blåmyra's Nicko
E/F: Jon Nesheim
   
1982 ES Vigdaættas Føyka
E/F: Jan Graff
Es Thorlien's Tanto
E/F: Stefan Fiko
P Stortefjellets Chica
E/F: Lars Myrebøe
ES Equimark
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
P Silva
E/F: Bjørn Solheim
P Piaættas Pia III
E/F: O. Fundersrud/Bjørn Plassgaard
1981 P Piaættas Happy
E/F: Helle Ludin / Bjørn Plassgård
P Silva
E/F: Bjørn Solehim
Es Sølvmoens Fjeld
E/F: Bjørn Aas Olsen
ES Simafjellet's B.Brightie
E/F: Bjørn Aas Olsen
ES Brennvola's Raja
E/F: Ketil Stokkdal
ES Sørheia's Pols
E/F: Willy Sjåvaag
1980 ES Gråvolas Cash Pax
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
P Black Luckys Shot Es Tors Gaisa
E/F: Ivar Brynhildsen
     
1979 ES Blåmyra's Nicko
E/F: Jon Nesheim
P Kaifas ES Njardarheimen's Blue Trico Tiger
E/F: Fredrik Olsen/Helge Olsen
     
1978 ES Priksi
E/F: Lars Aschenberg
Es Sølnkletten's Pai
E/F: Bjørn Plassgård
ES Njardarheimen's Blue Trico Tiger
E/F: Fredrik Olsen/Helge Olsen
Es Tors Gaisa
E/F: Ivar Brynhildsen
   
1977 IS Vestheias Aisa
E/F: Torgeir Aarak
ES Parat P Av Ekebæck
E/F: Per Arne Watle
       
1976 ES Njardarheimen's Blue Trico Tiger
E/F: Fredrik Olsen/Helge Olsen
P Largo        
1975 ES Brynås Ess
E/F: Ivar Brynhildsen
P Hera P Helleborgs Tanja ES Prikksi
E/F: Lars Aschenberg
   
1974 ES Kolshei's Tanja
E/F: Kåre Flodstrøm
P Kaifas
E/F: Ola Schie
       
1973 SV Frigga
E/F: Birgit Ording
         
1972 KV Ståvi Snøgg
E/F: Hans Borchgrevink
         
1971 ES Uno
E/F: Christian Melbye
         
Ridley Borchgrevink vant pokalen til odel og eie
1970 P Annie
E/F: Ridley Borchgrevink
         
1969 P Annie
E/F: Ridley Borchgrevink
         
1968 P Annie
E/F: Ridley Borchgrevink
         
1967 P Daisy
E/F: Kjell Ivar Andresen
         
1966 ES Vestfjellets Mac Benno
E/F: Ivar Ødegård
         
1965 P Hellerupsgaards Bardot
E/F: Kjell Ivar Andresen
         
1964 ES Vestfjellet's Topper
E/F: Knut Moestue