Norsk Engelsksetterklubb

Sat11182017

Oppdatert10:53:53 PM

Vinnere av Norsk Derby

 

ÅR NR 1 NR 2 NR 3 NR 4 NR 5 NR 6
2015 ES Berkjestølen's Doha
E/F: Tom Petter Johansen

P Eidemlia's Kein
E/F: Finn Larssen

P Rokkomborres A Mim
E/F: Bjørn Solheim
GS Sarabakks Lucifer
E/F: Lars Ådne Arnesen
   
2014 ES Storbakken's Pb Makita
E/F: Eivind Kolstad

IS Balbergkampens Elle-Melle
E/F: Asgeir og Mette Bjørklund

ES Jøldalens The One
E/F: Jan Terje Bårseth
IS Rockebyens Happy
E/F: Lise Ingebrigtsen Pedersen og Roger Pedersen
ES Valera's Ing-Vill
E/F: Petter Steen
ES Knutsvollens Hi-Tex
E/F: Ingvar Rødsjø
2013 GS Porsangerviddas Black Hunter
E/F: Harry Hansen
IS Heggelifjellets Oter
E/F: Jan Roger Hegli
ES Vestenfor's Guri Kunna
E/F: Agnar Svendsen
     
2012 ES Løvenskarets Birk
E/F: Roald Arntsen
P Eidemlia's Dallas T
E/F: Henry J Espeset
IS J-Tyfon Av Kjerringholm
E/F: Randi Halvorsen
IS Bjerkaasen's Bk- Triac
E/F: Elisabeth Haukaas Bjerke
   
2011 B Orreskogen`s B-Røm
E/F: Morten Tidemann
B Mac-Nevis
E/F: Sten Lennart Berglund
P Daxoronjas Basso
E/F: Roy Jensen
IS Neadalens Marte Møst
E/F: Torgeir Møst
   
2010 ES Dc
E/F: Frank Robert Brekke
IS US Caisa
E/F: Tom Rasmussen og Siri Linde
ES Berkjestølen's Hi-Speed
E/F: Ingvar Rødsjø
ES Storåens Daisy
E/F: Olav Egeland
ES Berkjestølen's Lara
E/F: Ivar Amundsen/Ingvar Rødsjø
ES Scott
E/F: Arne Olav Kleiven
2009 ES Tarpan's Coca
E/F: Kjell Hansen
P Jimsrypas Kitty
E/F: Jim Theodorsen
KV Vessinglias Tuva
E/F: Trygve Vevang
     
2008 GS Trollheimens Smilla
E/F: Ørjan Gamst
ES Fingå Ran
E/F: Jonny Åsheim
IS "U S" A Magic Dream
E/F: Svein Harald Strømsnæs
P Zita Av Glitretind
E/F: Geir Liabø/Bjørn Plassgård
ES Fjellrypas Kayaq
E/F: Wenche Kolstad/ John Arvid Grande
ES R Loomis
E/F: Olav I Rakbjørg
2007 P Fjellrypas Lilo
E/F: Gaute Lie Grande/ Jon Arvid Grande
         
2006 ES Berkjestølen's Tilla
E/F: Per G. Foss
ES Thorsheim's Tara
E/F: Sven Aksel Skårdal/Svein Jørgen Skårdal
ES Siljaættas E Mira
E/F: Kjell-Erik Johnsen
     
2005 ES Rotuas Atos Fra Juni
E/F: Erik Heidenreich/Terje Berntsen
ES Skålafjellet's Tinka
E/F: Rugsveen Vidar
ES Sørhauglien's Zenta
E/F: Paal Gundersen / Halvard Rødsjø
ES Sønnanåen's Emily
E/F: Bårseth Jan Terje
   
2004 KV Sognexpressen`s Mira
E/F: Erik Fortun
ES Ringvassøya's Shakira
E/F: Eirik Olsen & Oddmar Isaksen
ES Langvella's Kjapp
E/F:Astrid Brun Haugen
ES Steinrøysa's Storm II
E/F: Kety & Odd Vikavoll
IS Abel
E/F:
Es Lurusneisas B-Tara
E/F: Arve Aasen
2003 IS "US" Rubella Nova
E/F: Jørn Presterudstuen
ES Tjuvreisn's Gaia
E/F: Kjell Otto Hansen
IS "US" Shiba
E/F: Gisle Gausvik
     
2002 ES Simo's 1 Mai
E/F: John Simonsen
ES Tarpan's Zoom
E/F: Kjell Hansen
ES Storbakken's Marco
E/F: Frank R Brekke
ES Finngangen's Frøken Laban
E/F: Bernt O Faanes
   
2001 IS Neadalens Lp-A Litj-Nea
E/F: Kristine og Torgeir Møst
ES Vårhaugens Vinnie
E/F: Ole Magnus Hagen
ES Skoglykka's Mia
E/F: Marit Hugdahl
     
2000 ES Fosens D-Bilbo Sekker
E/F: Erling Meirik & Erling Meirik/
Jostein Myhr
P Eidemlia's Mini-Max
E/F: Bodil og John Ericsson
ES Pia
E/F: Merete Skaldebø Hol
ES Skrubbhaugen's Tim
E/F: Kari og Ivar Ellingsen
   
1999 IS Pollux
E/F: Terje Negard
ES Tysvika's Prikken
E/F: Morten Johansen
P Red Taps Eagle
E/F:
ES Simo's Gutten
E/F: John Simonsen
ES Bekkensetra's Scott
E/F: Jan Clausen
ES Østheia's Dennis
E/F: Jan Clausen
1998 Es Sam
E/F: Willy Børge & Vanja Pedersen/ Willy Børge Pedersen
ES Trønderviddas Van Gogh
E/F: Roger Hermanstad
ES Pussjo's A-Pascal
E/F: Jan Petter Thuve
ES Høimyra's Taipo
E/F: Per Tufte
IS Tydalens Megg
E/F: Bjørn Olsen
 
1997 ES Hattbekken's Thess
E/F: Roger Strand
         
1996 P Red Taps Omi-Sofie
E/F: R. Espeseth & K. Kvernmo/ Henry Espeseth
GS Storsveea's Silja
E/F:
       
1995 ES Modalens Pan
E/F: John Berge
GS Faksfjellet's Blesen II
E/F:
ES Skårungen's Hexa
E/F: Ivar Arntzen
GS Arja
E/F:
   
1994 IS Tydalens Fauna
E/F: Baard & Bjørn Olsen/Bjørn Olsen
         
1993 Ingen vinner av norsk derby dette året          
1992 ES Senta
E/F: Knut Olav Heimstad
ES Smålenets Mr Duffy
E/F: Thor Edlund
ES Loke
E/F: Bertram Mossmann
ES Høgtuvas Dikka
E/F: Roar Ødegaard
   
1991 ES Spar-Joker's Tsari
E/F: Arild Redergård
         
1990 ES Vinsterfjellets Bobby
E/F: Ivar Ellingsen
ES Olefjordens Miss Troika
E/F: Jon R. Gundersen
ES Sørheia's Sir Tøfflus
E/F: Svein Hoseth
ES Hallråa's Ronja II
E/F: Otto G Tidemand
   
1989 ES Jøldalens Hilkka II
E/F: Jan Terje Bårdseth
GS Svart-Krutt's B Dolly
E/F: Ole J. Albrethson
ES Hovdmyra's Tess
E/F: Arnfinn Svendsen
ES Knallbekken's Trine
E/F: Torstein Øren
P Heggebakkens Fant
E/F: Lars Kvalheim
P Svarte Madonna
E/F: Tore Schømer
1988 ES Keiba Charmy
E/F: Frode Henriksen/Øivind Henriksen
ES Spar-Joker's Lex
E/F: Bjørn Rishaug
ES Vestvidda's Max
E/F: Olbjørn Klepp
GS Happy av Oddersteinen
E/F: Vibekke Skaar Jacobsen
P Desirèe
E/F: Odd Arntzen
 
1987 ES Tarpans Joker Flint
E/F: Henry Espeset
P Black Luckys Lillmiska
E/F: T. Hillestad
       
1986 ES Hersjøen's Toy
E/F: John & John Reidar Berge/John Berge
         
1985 ES C. J. Jæger
E/F: Tom P. Johansen
         
1984 ES Sue
E/F: Magnar Idar Kant
P Sir Satan
E/F: Johan B. Steen
ES Mjøsvangen's Falcao
E/F: Bror Vold
     
1983 ES Kjølifjellets Bessi
E/F: Per Storrønning
ES Vestviddas Patch
E/F: Odd Opheim
ES Joker Solo
E/F: Kjell Holte
GS Kruttrøykens Joni
Per Johanesen
ES Njardarheimen's Tarja
E/F: Per Arnold Blåsmo
 
1982 GS Jotuns Topsy 04043/81
E/F: Jon Olav Ekrann
ES Tomtebo's Shato
E/F: Knut N. Klepp
ES Brennvola's Katja
E/F: Kristin & Bjørn Watle
P Solwa
E/F: Lennart Kjellson
SV Austbakkens Gita
E/F: Geir Kristiansen
 
1981 ES Laika
E/F: Henry Espeseth
P D'Cherry
E/F: Roar Ødegård
ES Vidvidda's Vai
E/F: Bjrøn Watle
ES Hunterfield's Rose-Marie
E/F: Ole-Jørgen Sørlie
ES Blåmyras Chacko
E/F: Brynjar Holmli
ES Morkhaugens Veidi
E/F: Arild Redegård
1980 ES Ike
E/F: Thore Johansen
ES Svartkampens Heisa
E/F: Jens F. Dahl
IS Janos Jancka
E/F: Jan Hygen
     
1979 ES Steinheimens Toya
E/F: Pål Wahlquist
P Sjakk
E/F: H. Serck-Hansen/ B. Plassgård
ES Altegeinos Savri
E/F: Per Killingberg
GS Kruttrøykens Taiga
E/F: Vebjørn Svendsen
GS Kruttrøykens Igalo
E/F Kjell Arntzen
P Turva
E/F Jarle Salberg
1978 ES Østvangens Ami II
E/F: Karl Kr. Elde
ES Tomoka's Lady Bird
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
P Vierkrullens troll
E/F: Tron Olsen
ES Sørheia's Pols
E/F: Willy Sjåvåg
ES Altegeinos Zita
E/F: Svein Storø
ES Knallbekkens Kalle
E/F: Johan B. Steen
1977 ES Blåmyras Nicko
E/F: Jon Nesheim
         
1976 P Jamtens Way
E/F: Roar Ødegaard
ES Gråvola's Kyrre
E/F: Asbjørn Trøstheim
      ES Gråvolas Cash Pax
E/F: H.R. Astrup/Fredrik Aaalerud
1975 ES Myrteigens Fanta
E/F: Bård Jystad
ES Vindfjellets Trui
E/F: Erling Stokkli
ES Gråkallens Plentie
E/F: Roar Tønseth jr.
     
1974 P Perro De Punta
E/F: Rolf Framnes
GS Jotuns Mira
E/F: Tore Schømer
P black Lyckys Demon
E/F: Rolf Bergh
ES Vigdaættas G.Lene
E/F: Tore Hammervold
ES Highland Nico
E/F: Hans Biong Nilsen
ES Si-Bo's Hurrie
E/F: Roar Tønseth jr.
1973 ES Gråvolas Tine
E/F: Per-Bjørnar Moen
ES Østerlens Cheri
E/F: B. Møllerstrøm/B. Plassgård
ES Fjellrosa's Heidi
E/F: Øystein Luraas
ES Østvangens Dux
E/F: Bjørn Watle
ES Gråvolas Kim
E/F: Las biong Nilsen
ES Lasse
E/F: Ola Bråten
1972 P Flying Scott Av Hurum
E/F: Odd Pedersen
ES Diva
E/F: Henning Brichmann
ES Parat P Av Ekebæck
E/F: Per Arne Watle
ES Sønnafjellets Blue Boy
E/F: Johan B. Steen
   
1971 P Wahlsdammens Troll
E/F: Asbjørn Trøstheim
ES Brynås Bp Max
E/F: Chr. Melbye
ES Myrbo's Alfa
E/F: Egil A. Myhrer
ES Steinheimen's Carmen
E/F: Per Th. Ystad
ES Vigdaættas Kim I
E/F: Bjørn Watle
 
1970 P Kaifas
E/F: Ola Schie
         
1969 GS Jotuns Bleik
E/F: Johan B. Steen
         
1968 GS Jotuns Troya
E/F: Johan B. Steen
         
1967 ES Østvangens Blue-White
E/F: Tore Østhus
         
1966 P Zitas Hilda
E/F: Fred. Drabløs
         
1965 ES Borkes Roy 64/4442
E/F: Hans Borchgrevink
         
1964 ES Kid 63/413
E/F: Bjørn Bjørnsen/Alvin Mogensen
         
1963 ES Sunfield Timmy 62/7071
E/F: Peder Pedersen
         
1962 P Kathe
E/F: Alfred Larsen
         
1961 ES Krokskogens Iff 60/2014
E/F: Hans Borchgrevink
         
1960 P Blacken
E/F: Alvin Mogensen
         
1959 P Pol Av Thorarinn
E/F: Cecil Christensen/Alvin Mogensen
         
1958 P Hulderheimens Krutt
E/F: Erik Wang
         
1957 P Brokholms Anni
E/F: Olav Aurtande
         
1956 ES Sancho 55/1866
E/F: Ole A. Bachke/Werner Eriksen
         
1955 ES Røsjøens Ragg 54/3618
E/F: R. Westfal Larsen/Alvin Mogensen
         
1954 ES Wivvi I 53/3382
E/F: Conrad Lie
         
1953 ES Vestfjellets Au 1171
E/F: W. Espestøyl
         
1952 ES Hovdens Betty 3768 Z
E/F: O. Saugstad
         
1951 P Pirat Av Ranheim
E/F: Reidar Wahl
         
1950 ES Raasjøens Rødhette 1050 V
E/F: N. O. Young Fearnley/Alvin Mogensen
         
1949 ES Dick 2151 T
E/F: Arvid Kittelsen
         
1948 ES Nærstadgårds Lerka 5036 S
E/F: Dikka Mathiesen/Acke Thornquist
         
1947 ES Sherry Av Ljotebu 536 N
E/F: Frank Lillejord
         
1946 ES Bess 2490 M
E/F: Arnt Grøttum