Norsk Engelsksetterklubb

Sat11182017

Oppdatert10:53:53 PM

NESK Oppdretterpris Jakt

NESK sin "Oppdretterpris Jakt" ble innstiftet i 2006. Oppdretterprisen består av NESK sitt diplom, samt premie gravert med "Oppdretterpris Jaktegenskaper".
Hedersbevisningen kan tildeles medlemmer som kan vise til gode resultater i sitt engelsksetteroppdrett på jaktprøver. 50 prosent av kullet eller minimum tre avkom skal være tildelt minst 1.AK på jaktprøver innen kullet fyller 5 år. (I kull med ujevnt antall valper rundes det nedover, i.e. 3 av 7, 4 av 9, etc.). Det må være minimum 3 avkom i et kull for å kunne vurderes for prisen og i kull med 3-6 avkom må 3 avkom være tildelt 1.AK på jaktprøver.

Medlemmene er selv ansvarlige for å informere avlsrådet om kandidater innen kullet har fylt 6 år. Dette må dokumenteres med sted/dato for premieringene.
Hundene som er kandidater til prisen, må dekke kravet om helse som er satt på våre godkjente avlshunder. Når det gjelder foreldredyr kreves det at tispen er norsk født eller norsk eid. Kandidater til oppdretterprisen sendes til NESK avlsråd, Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den..
Utdelingen av oppdretterprisen skal foregå i høytidlige former i forbindelse med NESK sin generalforsamling, jubileum eller lignende.

Oppdrett som har blitt tildelt prisen er:

2015:

Kennel Berkjestølen
Jan Telhaug

NJCH Berkjestølen's Kaisa Krabat - NJCH Berguglas Heikki III
6 valper født 12.02.2012

Berkjestølen's Kira 1.AK 28.09.14
Berkjestølen's Jack Bono 1.AK 10.10.15
Berkjestølen's Nico 1.AK 16.11.14
Berkjestølen's Rotax 1.AK 05.09.15

Kennel Jøldalens
Vigdis Størseth og Jan Terje Bårseth

NJCH Sønnanåen's Emily - NJCH Slottvidda's I M Ramses
7 valper født 11.05.2012

Jøldalens Amy 1.AK 23.03.14
Jøldalens Dixie Lily 1.AK 18.04.15
Jøldalens Sir Elton 1.AK 11.04.15
Jøldalens Tiny Dancer 1.AK 28.09.14

Kennel Løvenskarets
Stein Olav Hestad

Vømmølfjellets Prima Eira - Vømmølfjellets Urix
7 valper født 23.10.2010

NMD-12 Løvenskarets Birk 1.AK 06.04.13
Løvenskarets Bånnski 1.AK 29.08.14
Løvenskarets Connery 1.AK 10.10.15

Kennel Rotåa
Magnus Haugen

Rotåa's Anni - Rampen's Sako
4 valper født 10.03.2013

Rotåa's Aisa 1.AK 11.04.15
Rotåa's Topper 1.AK 11.04.15
Rotåa's Quick 1.AK 25.04.15

Kennel Tarpan
Kjell B. Hansen

NMD-09 Tarpan's Coca - NJCH Nordvestjyden's Z. Bassino
9 valper født 28.09.2011

Tarpan's Don Vito 1.AK 22.08.14
Tarpan's Memo 1.AK 17.10.14
Tarpan's Mokka 1.AK 14.03.14
Tarpan's Pepsi 1.AK 17.10.15

Kennel Vargnests
Hans Einar Enoksen

Gallok's Luna - NJCH Slottvidda's I M Ramses
9 valper født 11.08.2011

Vargneset's Luzi 1.AK 07.09.2014
Vargneset's Julie 1.AK 14.02.2015
Vargneset's Steffi 1.AK 29.03.2015
Vargneset's Zack 1.AK 24.04.2015

Kennel Vestenfors
Morten Soltvedt

NJCH Flørli's Fam - NJCH Slottvidda's I M Ramses
6 valper født 21.05.2012

Vestenfor's Guri Kunna 1.AK 23.08.14
Vestenfor's Isak 1.AK 24.04.15
Vestenfor's My Many 1.AK 22.03.15

2014:

Kennel Ryghåsen
Lewi Ryghseter

Gallok’s Sara - NJCH Berguglas Heikki III
7 valper født 29.06.2011

Ryghåsen’s Arn 1.AK 23.03.14
Ryghåsen’s Silver 1.AK 23.03.14
Ryghåsen’s Geatkas 1.AK 11.04.14
Ryghåsen’s Maya 1.AK 23.03.14

Kennel Vigdaætta
Bjørn, Per Arne & Kristin Watle

NJCH Hågakollen’s Carmen - Berkjestølen’s Zorro
5 valper født 24.02.2011

NJCH Vigdaætta’s Grain 1.AK 16.04.13
Vigdaætta’s Lyn 1.AK 06.09.14
Vigdaætta’s Mac 1.AK 25.08.13

Kennel Nyheimgutens
Bertil Nyheim

NMFHv10 NJCH Royaluras D-Roya - NJCH Østheia’s No Limit
7 valper født 17.02.2011

Nyheimgutens Jade 1.AK 06.04.13
Nyheimgutens Kuli 1.AK 06.04.13
Nyheimgutens Xavier 1.AK 23.03.14

Kennel Skinnalias
Knut Grindstuen

NUCH NJCH Langvatnet's Lynna - NJCH Nordvestjyden’s Z.Bassino
5 valper født 30.10.2010

Skinnalias Xh 1.AK 22.03.14
Skinnalias Tee 1.AK 24.03.13
Skinnalias Vena 1.AK 21.04.13

2013:

Kennel Dulles
Kåre Norum, Verdalen

NJCH Skillevatnet's Turte - NJCH Steinrabben's Felix
8 valper født 30.01.2010

Dulles A Inferno 1.AK 03.03.13
Dulles A Max 1.AK 22.02.12
Dulles A Zeta 1.AK 18.02.12
Dulles A El Zorro 1.AK 03.03.12

Kennel Storbakken
Stig-Håvard Skain Hansen

Storbakken's Punky - NJCH Østheia’s No Limit
3 valper – født 19.04.11

Storbakken’s Pippi 1.AK 27.10.13
Storbakken’s Lucky Macy 1.AK 27.10.13
Storbakken’s Rocco 1.AK 21.04.13

Kennel Jøldalens
Vigdis Størseth og Jan Terje Bårseth, Selbu

INT NSUCH NJCH Jøldalens Mezzie - NUCH NJCH Limingruet's Hi-Troll
7 valper født 17.02.11

Jøldalens Festlig 1.AK 01.03.13
Jøldalens Alex 1.AK 03.03.13
Jøldalens Frekk 1.AK 12.04.13
Jøldalens Bjørk 1.AK 06.09.13

Kennel Royalura
Roy Allan Skaret

NJCH Royaluras F-Racing - Storbakken's Gottlob
6 valper født 10.02.10

Royaluras I-Izzi 1.AK 22.08.12
Royaluras I-Tundra 1.AK 04.09.12
Royaluras I-Troya 1.AK 01.03.13

2012:

Kennel Berkjestølen
Jan Telhaug, Eiken

NJCH Berkjestølen's Kaisa Krabat - NUCH NJCH Limingruet's Hi-Troll
8 valper født 23.03.2009

Berkjestølen's Jølle 1.AK 10.04.11
Berkjestølen's Lara 1.AK 25.03.11
Berkjestølen's Hi-Speed 1.AK 22.08.11
Berkjestølen's Messi 1.AK 17.03.12

Kennel Flørli
Morten & Anne Beth Torkelsen, Dalen

Hovdmyra's Kira Berguglas Blåne
5 valper født 06.08.2008

Flørli's Billy The Kid 1.AK 09.10.2010
NJCH Flørli's Fam 1.AK 05.09.2010
Flørli's Miss Tallulah 1.AK 11.03.2011

Kennel Ohlsmyrens
Roland Ohlsson, Oviken, Sverige

Klokkerholmen's Sue-Sine - NJCH Østheia's Eend Jagter
7 valper født 04.08.2009

Ohlsmyrens Jagters Seun 1.AK 26.08.2011
Ohlsmyrens Starshine 1.AK 01.10.2011
Ohlsmyrens Peggy Sue 1.ØKL 14.04.2012

Kennel Royalura
Roy Allan Skaret, Frei

Ronja Bjørklunds P.Chott
7 valper født 29.04.2008

NUCH Royaluras G-Chott 1.AK 22.08.2010
Royaluras G-String 1.AK 24.09.2011
Royaluras G-Helmax 1.AK 22.04.201

Kennel Ryghåsens
Lewi Ryghseter, Mjøndalen

Gallok's Sara Vinsterfjellets Knæsj
9 valper født 31.07.2008

Ryghåsens Grom 1.AK 02.09.2012
Ryghåsens Tussa 1.AK 11.03.2012
Ryghåsens Vår 1.AK 16.03.2012
Ryghåsens Yr 1.AK 26.08.2011

Kennel Steinrabben
Stein Martinsen, Tromsø

NJCH Steinrabben's TaraNJCH Ringvassøya's Mikkel
4 valper født 13.07.2008

Steinrabben's Milo 1.AK 16.10.2010
Steinrabben's Rago 1.AK 30.03.2011
Steinrabben's Verona 1.AK 20.04.2012

Kennel Tiurfoten
Svein Kvåle, Ås

INT N SEUCH NJCH Fingå TriNUCH NMFHh09 NJCH Berguglas Hi-Trøkk
7 valper født 24.02.2010

Tiurfoten's Birk 1.AK 07.10.12
Tiurfoten's Siri 1.AK 25.03.12
Tiurfoten's Tilde 1.AK 22.09.12

Kennel Vigdaætta
Bjørn, Per Arne & Kristin Watle, Kolbotn

NJCH Hågakollen's Carmen - NJCH NMFHh06 Black
7 valper født 08.02.2008

NJCH Vigdaætta's Luca 1.AK 12.03.2010
Vigdaætta's Asso 1.AK 09.04.2010
Vigdaætta's Ekko 1.AK 21.08.2010
Vigdaætta's Carmensita 1.AK 23.10.2011

Kennel Ørnevatnet
Are Salomonsen, Alta

N SEUCH NJCH Rypekullet's NikeN SUCH INT N SJCH Myrhedens G-Granit
7 valper født 06.03.2009

Ørnevatnet's Ferner 1.AK 14.10.2011
Ørnevatnet's Storm 1.AK 21.08.2011
NJCH Ørnevatnet's Mega 1.AK 19.03.2012

2011:

Ingen kandidater

2010:

Kennel Østheia's
Stein Helge Østerli, Telemark

NJCH Østheia's Out O’Touch NSUCH NJCH Sletthallens Cash
7 valper født 26.04.2006

Østheia's Eend Jagter 1.pr. AK 31.08.2008
Østheia's Pyla 1.pr. AK 25.10.2008
Østheia's Zorro 1.pr. AK 16.10.2010

Kennel Østheia's
Stein Helge Østerli, Telemark

NJCH Østheia's Dukati FTCH Tekoa Mountain Patriot
6 valper født 17.05.2007

Østheia's Agusta 1.pr. AK 29.08.2009
Østheia's No Limit 1.pr. AK 27.08.2010
Østheia's Idaho 1.pr. AK 17.10.2010

Kennel Berguglas
Tor Steigedal, Buskerud

NUCH Kvernmolias Miss Bo NSUCH NJCH NM-H 03 OG 05 Berkjestølens Hi-Treff
7 valper født 05.04.2006

Berguglas Heikki III 1.pr. AK 28.03.2009
Berguglas Hi-Trøkk 1.pr. AK 26.08.2008
Berguglas Stegg 1.pr. AK 30.08.2009

Kennel Tiurlia
Arne og Knut Kjeksrud, Asker

Hildringens Frida NUCH NJCH Vårhaugens Hi-Tech
5 valper født 28.04.2001

Tiurlia Hi-Boy 1.pr. AK 13.03.04
Tiurlia Gaisa 1.pr. AK 03.09.05
Tiurlia Pippi Lotta 1 pr. AK 06.09.03
Tiurlia Hi-Fli 1.pr. AK 11.03.06

2009:

Ingen kandidater

2008:

Kennel Skaididalen
Jan Erik Karlsen og Jan Arvid Arild, Finnmark

Skaididalen's Kaisa Pasello's Simen
7 valper født 05.04.2004

Skaididalen’s Emil 1 pr. AK 13.04.07
Skaididalen’s Salko 1 pr. AK 24.03.07
Skaididalen’s Sikko 1 pr. AK 03.11.07

2007:

Kennelnavn Gallok’s.

Helge Bækø, Finnmark

NJCH Pei Fang Lotta SUCH Gårdarnas K Dandy
7 valper født 24.02.2005

Gallok’s Leah 1 pr. AK 26.08.07
Gallok’s Sara 1 pr. AK 14.04.07
Gallok’s Kustus 1. pr. AK 25.03.07

Kennelnavn Pei Fang

Marianne og Brynjar Holmli, Trøndelag

Pei Fang White Lady NJCH Skaididalen's Gorbi
7 valper født 16.03.2004

Pei Fang Førti 1 pr. AK 16.03.07
Pei Fang Birk 1 pr. AK 09.09.07
Pei Fang Jock Scott 1 pr. AK 01.09.07

Kennelnavn Heegårds

Jørgen Heegård, Danmark

Nevertoppens D Gro Sletthallens Ranger
7 valper født 14.05.2003

Heegårds Mohawk 1 pr. AK 11.09.05
Heegårds Sunshine 1 pr. AK 01.04.06
Heegårds Gry 1 pr. AK 26.03.06

2006:

Kennel Rangelfjellet's
May og Alfred Sæther, Ranheim

Rangelfjellet's Majken Skrubbhaugen's Maik
8 valper født 01.10.2001

Rangelfjellet's Bob 1 pr. AK 27.08.05
Rangelfjellet's Hoskuld 1 pr. AK 02.10.05
Rangelfjellet's Marco 1 pr. AK 03.09.06
Rangelfjellet's Pia 1 pr. AK 27.03.04

Kennel Ringvassøya's
Oddmar Isaksen og Erik Olsen, Tromsdalen

Jentefjellet's Zenta NSUCH NJCH NM-H 03 OG 05 Berkjestølens Hi-Treff
8 valper født 16.04.2003

Ringvassøya's Janka 1 pr. AK 20.03.05
Ringvassøya's Shakira 1 pr. AK 10.04.05
Ringvassøya's Jack 1 pr. AK 02.04.05
Ringvassøya's Mikkel 1 pr. AK 19.02.06

Kennel Sønnanåen's
Anne Cathrine Frøstrup, Hønefoss

NJCH Høimyra's Foxy Lady Simo's Gutten
7 valper født 15.03.2003

Sønnanåen's Hanni 1 pr. AK 20.03.05
Sønnanåen's Samba Liten 1 pr. AK 10.04.05
Sønnanåen's Zelma Simone 1 pr. AK 02.04.05

Kennel Ohlsmyrens
Roland Ohlsson, Sverige

Siri NJCH Heggebakken's Falco
4 valper født 22.10.99

Ohlsmyrens Lilleman 1 pr. AK 13.04.02
Ohlsmyrens Fang 1 pr. AK 16.03.02
Ohlsmyrens Tuva 1 pr. AK 13.04.02

Kennel Østheia's
Stein Helge Østerli, Telemark

Østheia's Touch O'class Berghøi's Lotus
8 valper født 20.04.1998

Østheias Dukati 1.pr. AK 15.10.00
Østheias Out O’Touch 1.pr. AK 08.04.01
Østheia's Mick 1.pr. AK 22.02.03
Østheia's Stein 1.pr. AK 08.04.01
Østheia's Dennis 1.pr. AK 27.08.00
Østheia's Helge 1.pr. AK 01.04.01