Torsdag 28. mai 2026 ble NESKs ekstraordinære generalforsamling gjennomført digitalt via DigDem på Teams der agendaen var valg av styre- og varamedlemmer til styret. Den utsatte fristen for påmelding bidro til at oppmøtet ble mer enn doblet, og mange medlemmer deltok i en engasjert og innholdsrik kveld.
For å bli valgt kreves alminnelig flertall (50%+1) av avgitte stemmer, og valget ble avgjort etter flere avstemningsrunder, noe som gjenspeiler det store engasjementet blant medlemmene.
👏 Nye tillitsvalgte i NESKs styre
Vi gratulerer de nye tillitsvalgte med vervene i NESKs styre:
✅ Fredrik Schøyen – styremedlem (valgt for 2 år)
✅ Tormod Rødsjø – styremedlem (valgt for 2 år)
✅ Roland «Boa» Strige – varamedlem (valgt for 1 år)
✅ Geir Stenmark – varamedlem (valgt for 1 år)
Det øvrige styret består av
• Dag Kleven – leder
• Gisle Eriksen – nestleder
• Monica Brendsrud – styremedlem
🌿 Et styre med bred erfaring og felles engasjement
Med dette består NESKs styre av en bred sammensetning av medlemmer med ulik erfaring, kompetanse og engasjement for både rasen og klubbens videre utvikling. Styret representerer medlemmer fra nord til sør i landet, og ser frem til å arbeide sammen for å styrke klubben, videreutvikle tilbudet til medlemmene og ivareta interessene til engelsksetteren og miljøet rundt rasen.
🙏 Takk til avtroppende styremedlemmer
Samtidig retter vi en stor takk til de avtroppende styremedlemmene Fredrik Aalerud, Arild Skeivik og Kyrre Rørstad for den innsatsen de har lagt ned i sine perioder som tillitsvalgte. Deres engasjement og bidrag for NESK og rasen har betydd mye for klubben.
Det nye styret har sitt første møte allerede neste uke, og ser frem til å fortsette arbeidet og innsatsen for rasen, medlemmene og klubben videre.



